Legjendat e boksit-kundërshtarë të pakompromis në ring, miqë të përjetshëm

0

“Njeriu dhe legjenda Muhammad Ali, ish kundërshtar, por një mik i përjetshëm”, ka shkruar në webfaqen e tij George Foreman, edhe vet një nga legjendat e boksit në katergorinë e rëndë në boksin profesionistë. Gjenerata pak më e vjetër e mban mend mirë se sa të pakompromisë kanë qenë Foreman dhe Ali në duelet e tyre dhe tani mund ta lexojnë me knaqësi se ata kanë mbetur miqë të përjetshëm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here