Lajmi i fundit:përleshje në burgun grek në mes shqiptarëve dhe arabëve,dy të vdekur (foto)

0

Një përleshje mes dy grupeve të burgosurish shqiptarë dhe arabë ka shkaktuar 2 të vdekur dhe 21 të plagosur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës 3 maj në burgun Koridallos.

greqi

Portali grek Zougla.gr shkruan se grupi i përbërë nga shqiptarët dhe arabët u përleshën me thika.

Nga informacionet e para u raportua se nga kjo përleshje u vranë dy persona, të cilët mësohet se janë të kmbësisë pakistaneze, ndërsa 21 të burgosur të tjerë u plagosën.

greqi-2

Dy prej të plagosurve të cilët ndodhen në gjendje më të rëndë u dërguan në spitalin Nice, ndërsa të tjerët janë transferuar në Tzaneio.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here