LAJMI I FUNDIT: Edhe një ministri serb i ndalohet hyrja në Kosovë

0

Kosova e ka ndaluar hyrjen e ministrit të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe të Marko Gjuriqit në Kosovë.

Por hyrja gjithashtu i është ndaluar para pak çastesh edhe ministrit serb të Kulturës, Vladan Vukosavljeviq, raporton Tanjug.

Policia e Kosovës e ka ndaluar minisrin ser btë hyjë në Kosovë rreth orës 11:30, transmeton lajmi.net

Ai kishte për synim të vizitonte disa Manastire në Kosovës gjatë ditëve të ardhshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here