LAJM I MIRË: Kosova i ndanë truall për Ambasadë Shqipërisë në Prishtinë

0

Shqipëria së shpejti do ta ndërtojë objektin e Ambasadës në Prishtinë. Kjo pasi asaj i është ndarë trualli. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati.

“Te dashur miq, deshiroj te ndaj me ju nje lajm te gezueshem qe na vjen nga Prishtina. Fale punes se mrekullueshme te Ambasadorit Qemal Minxhozi dhe bujarise se Kryetarit Shpend Ahmeti dhe Kuvendit Komunal te Prishtines sot eshte miratuar dhenia e trualit per ndertimin e Ambasades se Shqiperise ne Kosove. Mirenjohje e thelle per te gjithe ata qe e mundesuan kete vendim. Do te vijojme perpjekjet per te ndertuar nje ambasade dinjitoze sic i ka hije nje partneri strategjik te natyrshem!”, ka shkruar Bushati.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here