Lacio heq dorë nga Cana, e shet falas

0

Lorik Cana, nga Lazio tashmë është bërë publik, por që klubi nuk dëshiron asnjë monedhë për transferimin e tij, dhe kjo është një risi që është bërë publike sot.“Cittaceleste.it” në një shkrim të ditës së sotme kushtuar kapitenit të ekipit kuqezi, pranon se Lotito dëshiron vetëm largimin e lojtarit, i cili gjatë qëndrimit teLazio nuk bindi, përcjell Alb.beu.

Një nga arsyet pse Lorik Cananuk mund të mbyllë negociatat me klubet e interesuara në adresën e tij (Marseille dhe Schalke 04), janë sepse Laziokërkon të përfitojë nga transferimi i tij.

Lotito dhe Tare kanë kërkuar të paktën një ekuilibër buxhetor në këtë rast, por në orët e fundit po diskutojnë që kjo nuk ndikon në buxhetin e skuadrës edhe po të kryhet transferimi. Në Romë ai kurrë nuk ka bindur. Është koha për t’i thënë lamtumirë, shkruhet në sajtin italian.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here