Ky ishte shtetasi turk që u vra në Elbasan

0

Në atentatin me 3 viktima që ndodhi mbrëmjen e djeshme pranë rreth rrotullimit të Bradasheshit në Elbasani, mbeti i vdekur edhe një 51-vjeçar turk, i identifikuar si Erdal Durunay.

Ai kishte hyrë vetëm pak ditë më parë në Shqipëri dhe mendohet të jetë i afërm i bashkëshortes së një prej dy viktimave nga Elbasani, Endrit Alibejt ose Arben Dylgjerit.Shtetasi turk udhëtonte së bashku me dy elbasanasit me automjetin tip “Range Rover” në drejtim të të cilit u qëllua plot 20 herë me breshëri kallashnikovi.

Shqiptarët Alibej dhe Dylgjeri humbën jetën në vend, ndërsa Durunay ndërroi jetë rrugës për në spitalin e Elbasanit për shkak të plagëve të rënda. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here