Ky është terroristi i arrestuar, vranë sot së paku 27 turistë në plazh (Foto)

0

Në një zonë turistike në Tunizi, në plazhet e një hoteli, sulmues terroristë, me kallashnikovë, vranë së paku 27 turistë.

Policia vrau njërin prej tyre dhe një tjetër ka arritur që ta arrestoj, transmeton lajmi.net.

Fotografia është publikuar në llogarinë në Twitter të “Terrormonitor”.

Ata u raportua se në drejtim të plazhit erdhën me një anie, ku më pas shtinë me kallashnikovë në drejtim të turistëve që po pushonin në plazhin e një resori turistik në Sousse të Tunizisë. (lajmi.net)

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here