Ky është ish-ushtari i UÇK-së, Fadil Fejzullai, i vrarë në Kumanovë

0

Nga informacione ende të pakonfirmuara, bëhet e ditur se pesë civilë shqiptarë janë vrarë, në mesin e tyre edhe një fëmijë 8-vjeçar. Kjo pasi me të shtëna dhe shpërthime janë zgjuar sot qytetarët e Kumanovës. Në një përleshje të armatosur në lagjen e “Trimave”, në këtë qytet raportohet për viktima civile dhe në mesin e policëve. Nga mediat vendëse raportohet se i vrarë është Fadil Fejzullai, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here