Kuzdu, bima që po vret gjelbrimin në jugun e Amerikës

0

Bima misterioze kineze, Kuzdu, ka gllabëruar pjesë të Gjeorgjisë, Alabamës dhe Karolinës së Jugut duke i sjellë atyre errësirë dhe vrarë gjelbërimin.

Sipas “Daily Mail”, Kudzu njihet ndryshe si “Pueraria lobate”, gjallesa më agresive bimore në botë.

Sipas, “Featyre Shoot” bima e ka origjinën nga Kina dhe i është dhuruar amerikanëve nga japonezët  në vitin 1976 gjatë panairit “Centennial Exposition” në Filadelfia.

bima

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here