Kush ua hoqi simbolet e shtetit delegacionit kosovar dje në Bruksel?

0

Bisedimet e djeshme mes delegacionit kosovar dhe serb në Bruksel përfunduan ashtu siq perfunduan. Por një gjë çfarë ra në sy ishte se krerët e delegaconit serb në këto takime me zyrtaret e BE-së i mbanin emblemat-simbolet e shtetit te tyre, kurse kosovarët jo ?!  Pse apo kush ua hoqi atyre emblemat, me simbolin  e shtetit dje ne Bruksel ?!…ka shkruar sot agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Siq është raportuar dje në sleinë e BE-së në Bruksel kanë vazhduar bisedimet maratanike, me raundin e 26 të radhës mes delegacionit kosovar dhe serb. Delegaconit kosovar i priu kryeministri dhe shefi i diplomacisë kosovare, Isa Mustafa, Hashim Thaci dhe Edita Tahiri. kurse atij serb kryeministri Aleksnder Vucic, Ivica Dacic dhe Marko Gjuriç.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here