Kush janë 11 futbollistët e famshem që agjërojnë Ramazanin?

0

 

Dihet mirë sesa shumë energji harxhojnë futbollistët, duke filluar nga stërvitjet e shumta e deri te një ndeshje prej 90 minutave.

Por përkundër kësaj, janë disa futbollistë që përkundër këtij mundi, agjërojnë gjatë muaji të Ramazanit, duke hequr dorë nga disa gjëra, që të tjerët i gëzojnë me mos agjërim.

Nuk janë të rralla rastet, kur futbollistë të caktuar kanë luajtur me agjërim, dhe të tjerë, ku mes zgjedhjes agjërim apo futboll, kanë zgjedhur të parën.

Në pjesën e mëposhtme, janë disa prej futbollistëve që agjërojnë në muajin e shenjtë të Ramazanit.

1. Seydou Keita

2. Eric Abidal

3. Franck Ribery

4. Samir Nasri

5. Marouane Fellaini

6. Karim Benzema

7. Edin Dzeko

8. Yaya Toure

9. Mesut Ozil

10. Zouma

11. Sulley Muntari

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here