Kush është porteri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha? VIDEO

0

Etrit Berisha u lind më 19 mars 1989 në Prishtinë. Berisha filloi të luante futboll me klubin e qytetit të lindjes së tij 2 Korriku, ku qëndoi për katër vite përpara se të bashkohej në janar 2008 me skuadrën suedeze të Kalmar FF. Ai në fillim u vendos në skuadrën U–19 përpara së kalonte te skuadra e parë vitin 2010. Ai njihet si një portier ekspert në daljet nga porta dhe në gjuajtje të penalltive. Me Kalmarin shënoi tri gola dhe ishte gjuajtës i penalltive. Aktualisht Berisha luan me klubin italian Lazio, klub me të cilin ka marrëveshje nga viti 2013. Te Lazio Berisha ka pasur minutazh të gjatë, ku kanë rënë në sy paraqitjet e mira kundër Legia Warsaw, Trabzonspor, Interit, Juventusit, Romës etj., por megjithatë Federico Marchetti është portieri i parë. Berisha u ftua nga traneri i Kombëtares së Shqipëris, Gianni De Biasi ë vitin 2012.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here