Kush është mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Arlind Ajeti?

0

Arlind Ajeti u lind  më 25 shtator 1993. Ai është një futbollist shqiptar i cili luan si mbrojtës për Kombëtaren e Shqipërisë/ Ai për kohë të gjatë ka luajtur për klubin zviceran Fc Basel, por nga janri i këtij viti kaloi te Frosinone në Itali.  Ai ka dy nënshtetësitë, zvicerane dhe shqiptare. Arlindi është vëllai i madh i binjakëve, Albianit dhe Adonisit, të cilët gjithashtu janë futbollistë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here