Kush është lojtari qe peshon 100 kg?

0
Adebayo Akinfenwa
Adebayo Akinfenwa

1000000kg

Anglezi 32 vjeçar Adebayo Akinfenwa është sportisti i rrallë në fushën e gjelbërt me një peshë prej 100 kg. Por çka e veçon atë eshtë se ai është i pandalshëm kur e ka topin, ngase pesha e madhe që ka e bën shumë luftarak dhe ëe pamposhtur. Adebayo Akinfenwa luan në AFC Wimbledon, skudër e Ligës së dytë të Anglisë ose ndryshe siç njihet League Two.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here