Kurti: Opozita nuk synon ta marrë pushtetin me dhunë

0

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili aktualisht është në arrest shtëpiak, tha se protesta e nesërme e opozitës do të jetë më masive se ajo e 28 nëntorit.

I ftuar në “Argument Plus”, Kurti tha se po të kishte zgjidhje, opozita nuk do të organizonte protestë, por meqë nuk ka zgjidhje nuk ka rrugë tjetër.

Kurti tha se opozita nuk synon ta marrë pushtetin me dhunë, por me zgjedhje dhe sipas tij Qeveria është më mirë të japë dorëheqje se sa të detyrohet të rrëzohet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here