Kur kosovarët rekrutoheshin për Hitlerin (Foto)

0
Në këtë fotografi e siguruar nga Indeksonline, shihet se si “SS” trupat po rekurojnë kosovarë. Ata thuhet se janë radhitur në radhët e Batalionit të parë, Regjimenti i dytë në divizionin e quajtur “Hanxhar”.

Pas tavolinës mund të shihni fotografinë e Adolf Hitlerit dhe fotografinë e Skenderbeut mbi kalë.

Këto fotografi janë të bëra nga korrespodenti i luftës, Westermann në Prill të vitit 1944, pothuajse 1 vit e 1 muaj para përfundimit të Luftës së Dytë Botërore në Kosovë./Indeksonline/

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here