Kur do të përballen Kosova-Serbia në Hendboll?

0
Sekretari gjeneral i Federatës së Hendbollit për femra të Serbisë, Bozhidar Durkoviç, ka konfirmuar se skuadra juniore e hendbollit për femra të Serbisë dotë luajë kundër seleksionit të të Kosovës për kaulifikimet në Europë.

Për turneun kualifikues që do të mbahet në Rumani, rivalët e Kosovës do të jenë Serbia dhe Sllovakia.

Është vërtetuar se ndeshja do të luhet pa karakteristika shtetërore, si himni apo flamuri.

Kualifikimi për juniorët që do të luhet në Rumani është programuar të luhet nga data 17 prill e deri te 19 prill.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here