Kur demokrati Lulzim Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi(VIDEO)

0

Një video e rrallë është publikuar në media, ku shihet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me Muammar Gaddaf. Takimi mes tyre thuhet se është realizuar në vitin 2008 në një zonë të shkretë të Libisë, larg nga zyrat shtetërore në Tripoli. Atë kohë, Basha ishte ministri i Jashtëm, kur qeveria drejtohej nga Sali Berisha.  Ende nuk është i qartë motivi i këtij takimi dhe mbi të gjitha pse u zhvillua në shkretëtirë në një tendë të improvizuar. /Gazeta shqip/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here