Kulla: Shqipëria të dëbojë dy ambasadorët nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi

0

Arrestimi i kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Slloveni ka sjellë edhe reagimin e eskpertit të sigurisë Ilir Kulla.

Me anë të një statusi në Facebook, ai shkruan se nëse Sllovenia e esktradon në Serbiatëherë Shqipëria duhet të dëbojë ambasadorët e këtyre dyvendeve nga Tirana, përcjell Portali Albeu.

“Shqipëria duhet ti lëshojë një note proteste Sllovenisë për arrestimin e Rramush Haradinajt dhe nëse Sllovenia e ekstradon në Serbi duhen dëbuar anbasadorët e këtyre 2 vendeve nga Shqipëria”, shkruanKulla në Facebook-un e tij. /albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here