Kukësi nis mbarë në kupat e Europës, i mposhtë bjellorusët

0

Kukësi e ka nisur mbarë përfaqësimin në kupat e Europës. Nënkampionët e Shqipërisë kanë fituar me rezultatin 2 – 0 sfidën e parë me Torpedo Zhodino që u zhvillua në stadiumin “Qemal Stafa”.

Trajneri Troisi ka patur në fushë një formacion me shumë ndryshime nga ai i kampionatit.

Golat janë realizuar nga blerja e re Kariroka dhe Pejiç. Laçi e ka mbyllur vetëm me një barazim sfidën e parë me Inter Bakun.

Ekipi kurbinas edhe pse ka shënuar i pari me Meton nuk ka mundur të ruajë avantazhin, pasi kundërshtarët kanë barazuar me fillimin e pjesës së dytë.

Tv Klan

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here