Kujtim Shala i LDK-së, Dardan Sejdiut të PSD-së: “Pis”, “Kastravec”, “Spiun i shitur”

0

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku po merrej vendimi për seancën e jashtëzakonshme lidhur me seanca për votimin e rezolutës dhe krijimit të ekipit për dialogun e Kosovës me Serbinë, nënkryetari i Kuvendi, Kujtim Shala ka drejtuar sharje e fyerje ndaj deputetit Dardan Sejdiu.

Shefi i grupit parlamentarë të PSK-së, Dardan Sejdiu, në një prononcim për Insajderin tha se ai nuk i ka thënën asgjë Shalës.

“E vërteta është kaq! Ai ka sha e ofendu, unë asgjë si kam thënë”, tha Sejdiu

Fjalët “pis”, “kastravec”, “spiun i shitur” kanë qenë disa prej atyre që raportohet të jenë përdorur në këtë përplasje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here