Kryetari i Kumanovës Damjanovski tregon të vërtetën shokuese për ngjarjet në Kumanovë

0

Në emisionin e sotshëm në TV Telma ku i ftuar ishte kryetari i Komunës së Kumanoves, Zoran Damjanovski i cili deklaroi se e gjithë Kumanova e ka ditur se diçka po gatuhet në qytet, shëtiteshin ushtarë me uniforma, të ulur në kafene, futeshte armë, edhe pas paraqitjes së një qytetari se në njërën nga shtëpitë e mahallës së trimave po ndodh diçka e pazakontë, pas kësaj kan qenë lajmëruar edhe MPB-ja por asnjë veprim nga MPB nuk është marrë, 10 ditë para fillimit të krismave të gjithë e dinin se kishin ardhur rreth 50 terroristë, për këtë kohë terroristët sollën shum armë, municion dhe ushqim, tha ndër të tjera Damjanovksi. Klan.mk

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here