Kryetari i Deçanit: “Të zbardhet vrasja e Donjeta Pajazitit “

0

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, ka kërkuar zbardhjen e rastit vdekjes enigmatike të qytetares Donjeta Pajaziti.

“Lajmi që na ka tronditur dhe piklluar të gjithëve! Një vrasje e mistershme e Donjeta Pajazitaj që duhet të zbardhet sa ma shpejt nga organet e drejtësisë. Në emer timin dhe të gjithë qytetarëve të Komunës së Deçanit u shprehi familjes Pajazitaj ngushllimet më të sinqerta duke qëndruar pranë juash në këtë dhëmbje që na ka tronditur të gjithëve. Duke u solidarizuar me dhembjen e familjes Pajazitaj, sonte në Deçan në ora 17.00 do të ndizen qirinjë duke i ftuar me këtë rast organet e drejtësisë në zbardhjen e kësaj vrasje të mistershme. Varrimi i të ndjerës do të bëhet nesër me datën 20. dhjetor në fshatin Strellc i Ulët në ora 14.00. U preft në paqe shpirti i saj!”, ka shkruar Selmanaj. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here