Kryeprokurori Beka: Secili deputet që gjuan gaz në Kuvend do të arrestohet

0

Prokuroria e Shtetit ka nisur procedurat ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët hodhën gaz lotsjellës në seancë për dy herë radhazi gjatë ditës së sotme. Beka thotë që secili prej deputetëve që gjuan gaz do të arrestohet.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Ymer Beka, ka konfirmuar për Gazetën Express se Policia ka pranuar emrat e deputetëve që kanë hedhur gaz dhe se hetimet po vazhdojnë.

Beka thotë se secili që gjuan gaz që nga ky moment do të arrestohet.

“Prokurori kujdestar ka dhënë urdhër që secili që gjuan gaz apo me ndonjë mjet tjetër në Kuvend që të arrestohet”, ka thënë Beka.

Kujtojmë se deputetët Xhelaq Sfeçla, Fitore Pacolli dhe Sali Zyba, janë deputetët e VV-së që kanë hedhur gaz lotsjellës dy herë brenda sallës së Kuvendit. Seanca është ndërprerë dhe nuk dihet se kur do të nisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here