Kryeministrja serbe Bërnabiq: Sot ditë e rëndë për mua

0

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq duke iu referuar formimit të Ushtrisë së Kosovës tha se kjo është një ditë e vështirë për të.

Ajo shtoi se Serbia megjithatë mbetet në rrugën e paqes dhe stabilitetit.

Vetëm pak ditë më parë ajo ishte kërcënuar se shteti i saj do ta përdorë edhe ushtrinë nëse Kosova formon ushtrinë e vet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here