Kryeministri serb Vuçiq mendon se fjalimi i Jabllanoviqit për nënat gjakovare ishte i drejt

0

Aleksandar Vucic thotë se Jablanovic u shkarkua sepse përdori ‘fjalët e duhura’ ndaj shqiptarëve që gjuajtën me gurë.

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic sot ka folur fletë arrestin ndaj deputetit të Partisë së tij, SNS-së.

Ai ka shtuar se organet kompetente serbe do të shqyrtojnë aktakuzën për krime lufte në Kosovë ndaj gjeneralit Momir Stojanovic. Vucic ka shfaqur shpresën që ai të mos jetë i fajtor.
“Mendoj se në aktakuzë nuk ka asgjë serioze, por këtë organet kompetente do ta sqarojnë. Besoj se Stojanovic nuk ka bërë asgjë”, ka thënë Vucic, transmeton B92, përcjell koha.net
Vucic ka përkujtuar se ish-ministri kosovar për Komunitete e Kthim Aleksandar Jablanovic kohë më parë u shkarkua pse ka përkujtuar gjuajtjen me gurë ndaj serbëve në Gjakovë dhe pse këtë ngjarje ai e quajti, siç tha, “me fjalët e duhura .

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here