Kriza e Borussia Dortmundit dhe e Interit po reflekton edhe te tifozët

0

Borussia Dortmund është në krizë dhe mllefin e tyre nuk po mund ta fshehin tifozët. Javën e kaluar u mposht si vendas nga Augsburgu me rezulltat minimal 0-1. Situata eskaloi në diçka që nuk është parë, kur në minutën e 50-të Borussia Dortmund pranoj një gol dhe tifozët i shanë të gjithë lojtarët duke i thirrur tradhtarë e duke i akuzuar për shtije të lojës. Kjo edhe i kishte përlotur shumicën e lojtarëve të Dortmundit.
të njëjtën gjë po e përjeton edhe Interi në Itali. As ndaj lotarëve të Iterit nuk kanë munguar sharjet dhe fjalët e kqija nga tifozët, pasi që pësoi nga Sassuolo si musafir 3-1. Ishin Guarin e Icardi që të përlotur shkuan qe të mundohen t’i qetësonin tifozët, ku ani pse deshen që t’u jepnin fanellat, ata nuk i pranuan.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here