Kreu i VETËVENDOSJES në Amerikë

0

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, ka udhëtuar për në SHBA ku do të zhvillojë disa takime me kongresmenë dhe përfaqësues të shtetit amerikan, ka njoftuar Lëvizja VETËVENDOSJE përmes një komunikate. “Ai po ashtu është ftuar për të marrë pjesë në Kongresin e Internacionales Socialiste që po mbahet në Neë York, ku marrin pjesë 152 subjekte të qendrës së majtë nga e gjithë bota, dhe ku bëjnë pjesë edhe shumica e subjekteve social-demokrate të Evropës”, është njoftuar nga LVV. 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here