Kosova kthehet me dy medalje nga “Austrian Junior Open”: Orges Arifi dhe Melos Gashi

0

Dy medalje kanë ardhur në Kosovë nga karateistët juniorë që kanë marrë pjesë në garën “Austrian Junior Open”. Orges Arifi i artë në U 21, -60 kg dhe Melos Gashi i bronztë në U14. Kështu ka njoftuar Federata e Karatesë së Kosovës. 

“Austrian Junior Open” është ndër aktivitetet prestigjioze për karateiste deri 21 vjeç, në të cilën marrin pjesë karateistët më të mirë nga Evropa. Kësaj radhe morën pjesë 21 shtete nga Evropa me mbi 1000 sportistë, në mesin e tyre edhe shteti afrikan Egjipti dhe ai nga Amerika, Kanada.

karate1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here