Kosova e para në Evropë me numrin e medaljeve në fund të Evropianit

0

Renditja tabelare në fund të Kampionatit Evropian të xhudos e ka nxjerrë Kosovën në vend të parë në Evropë. Pas saj vijnë Turqia, Franca dhe Georgia.

Trajneri Driton Kuka e ka komentuar këtë renditje me shprehjen e njohur “Bac u kry”.

“Bac u kry ….
Kosova mbi të gjitha 🇽🇰
Çka të flas më shumë!
Kështu përfundoj Evropiani i xhudos
#krenar
#proudcoach”, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here