Kosova afër marrëveshjes me Florent Hadergjonajn dhe Bastien Toman

0

Kosova ka marrë një lajm fantastik me të filluar viti 2019.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të reja.

Trajneri zviceran ka thënë se ata janë afër marrëveshjes me Florent Hadergjonajn dhe Bastien Toman.

Hadergjonaj nuk ka bërë asnjë paraqitje për skuadrën e parë të Zvicrës, ndërsa ka të drejt ta zgjedh Kosovën.

Nga ana tjetër, Toma luan aktualisht te Sion dhe që thuhet se ka pranuar të luajë për Kosovën, ndërsa pret konfirmimin nga UEFA.

Që të dy lojtarët do të kenë të drejt të luajnë në kualifikimet për EURO 2020.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here