“Konfidencialitetet” e SKender Hysenit sot para Komisionit për Punë të Brendëshme

0
Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni do të raportojnë sot para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës.
Hyseni dhe Maxhuni duket se nuk do ta kenë të lehtë këtë raportim, pasi që ditë më parë disa anëtar të Komisionit për Punë të Brendshme dhe ata të AKI-së, kanë kërkuar dorëheqjen e tyre për shkak se nuk kanë ndërmarr asnjë veprim më qëllim të parandalimit të përfshirjes së kosovarëve në konfliktin në Maqedoni.

Ministri Hyseni ka thënë se i ka të gjitha informacionet për situatën në Kumanovë, por qe ato nuk mund t’i ndajë më publikun./Kosovapress/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here