Komandant Malisheva, deputetes Hikmete Bajrami: Je dorë e zgjatur e Serbisë

0

Muhamet Krasniqi-Komandant Malisheva i kundërpërgjigjet deputetes së LDK-së Hikmete Bajrami e cila Grupin e Kumanovës e ka quajtur terrorist.

Komandant Malisheva në një letër për “Pa Censurë” shkruan:

“Kundërpërgjigje ndaj Hikmete Bajramit, deputete e LDK-së.
Hikmete bajrami po flas ne emer te gjithe shokve, sinqerisht nuk habitem se dora e zgjatur e Serbisë akoma eshte aktive ne Kosove permes njerzve si ju,
Po te pyes a i ke pyet shefat tu se do deklarohesh se ne jemi te akuzuar e denuar per terrorizem, sepse ata shefat tu ishin ne pushtet kur ndodhi kjo ngjarje dhe ata na mbrojten me dinjitet duke then ne deklaratat e tyre se kushdoqoft qe mundohet me jau vu nofken e terrorizmit gabohet rend dhe se ky eshte orkestrim i qarqeve sllave e ti sot del dhe kundershton ndihmen instuticionale te Kosoves per qytetaret e saj.

A i ke pyet shefat tu ne partin tende e koleget tu deputet qe edhe disa prej tyre kan qen te informuar per mobilizimin ushtarak dhe na kan perkrah e na kan motivu me i kap pushket oj kudër, mati fjalet e konsultohu me koleget tu para se te deklarohesh per diqka qe nuk din , te flasesh per njerez qe nuk i njeh hyn ne borgj e per kte do japesh pergjegjsi te gjithe e dine edhe femijet se sllavet jan armiq tan dhe na quajn terrorist e ti vetveten po e njollos me ate fjal.

Neve jan mundu me na njollos se kinse kemi lidhje me ISIS kinse per para e lloj lloj njolle po nuk ka fuqi kerkush ta boj nji gjo te till perveq tradhtarve e argateve te sllaveve serbo rus”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here