Koalicioni i Edi Ramës me Ilir Metën fitues i zgjedhjeve në numërimet e para

0

Me nisjen paraprake të numërimit të votave në disa bashki të vendit, duket qartë se koalicioni i majtë i ASHE-së është kryeson ndjeshëm në disa bashki të vendit.

Në Tiranë Veliaj deri tani është ndjeshëm përpara rivalit Kosova të paktën deri në orën 03:00 të mëngjesit.

Në Fieri, Korçë dhe Elbasan po ashtu kandidatët e majtë kanë marrë më shumë vota se kandidatët demokratë.

Në Kukës, Bashkim Shehu i APPD kryeson ndaj Hasan Halilajt të ASHE-së. Ndërkohë në Përmet, kandidati i djathtë Niko Shupuli, po fiton deri tani ndaj kandidatit të majtë Gilberto Jaçe.

Ja rezultatet paraprake deri në orën 03:00 të mëngjesit

Bashkia Tiranë

QV: 13/864

Erion Veliaj (ASE)

1804 vota – 48.73 %

Halim Kosova (APPD)

1529 vota – 41.3 %

Gjergj Bojaxhi (I pavarur)

245 vota – 6.62 %

Arben Tafaj (LDVMP)

81 vota – 2.19 %

Dhimitër Muslia (PKD)

2 vota – 0.05 %

Sazan Guri (AEE)

41 vota – 1.11 %

 

Bashkia Fier

QV: 7/219

Armando Subashi (ASE)

1101 vota – 62.03 %

Enkelejd Alibeaj (APPD)

600 vota – 33.8 %

Albert Çaçi (PSD)

74 vota – 4.17 %

 

Bashkia Elbasan

QV: 9/232

Qazim Sejdini (ASE)

1721 vota – 53.36 %

Ardjan Turku (APPD)

1504 vota – 46.64 %

 

Bashkia Dibër

QV: 1/123

Shukri Xhelili (ASE)

65 vota – 31.55 %

Ilir Krosi (APPD)

134 vota – 65.05 %

Ilir Bulku (I pavarur)

5 vota – 2.43 %

Zaim Korsi (AP)

2 vota – 0.97 %

Dik Spata (PBDNJ)

0 vota – 0 %

 

Bashkia Gjirokastër

QV: 2/69

Zamira Rami (ASE)

244 vota – 68.93 %

Igli Kokalari (APPD)

110 vota – 31.07 %

 

Bashkia Lezhë

QV: 1/121

Viktor Tushaj (ASE)

96 vota – 55.49 %

Fran Frrokaj (APPD)

77 vota – 44.51 %

 

Bashkia Korçë

QV: 10/164

Sotiraq Filo (ASE)

1421 vota – 64.74 %

Gjergji Mero (APPD)

774 vota – 35.26 %

 

Bashkia Kukës

QV: 6/88

Hasan Halilaj (ASE)

469 vota – 44.97 %

Bashkim Shehu (APPD)

574 vota – 55.03 %

 

Bashkia Belsh

QV: 5/38

Arif Tafani (ASE)

656 vota – 41.31 %

Asqeri Kuqja (APPD)

677 vota – 42.63 %

Besjon Tafani (I pavarur)

255 vota – 16.06 %

 

Bashkia Delvinë

QV: 4/24

Rigels Balili (ASE)

673 vota – 78.07 %

Dhurim Alinani (APPD)

189 vota – 21.93 %

 

Bashkia Devoll

QV: 7/53

Kosta Qaja (ASE)

719 vota – 39.08 %

Bledjon Nallbati (APPD)

1121 vota – 60.92 %

 

Bashkia Finiq

QV: 3/54

Lefter Karajani (APPD)

0 vota – 0 %

Jani Babi (PBDNJ)

263 vota – 46.38 %

Leonidha Hristo (MEGA)

304 vota – 53.62 %

 

 

Bashkia Gramsh

QV: 5/64

Luljeta Dollani (ASE)

1129 vota – 63.53 %

Kodhel Çala (APPD)

648 vota – 36.47 %

 

Bashkia Has

QV: 14/32

Adem Lala (ASE)

1801 vota – 51.92 %

Elez Maçi (APPD)

1638 vota – 47.22 %

Gëzim Ukperaj (PSD)

30 vota – 0.86 %

 

Bashkia Klos

QV: 2/32

Valbona Kola (ASE)

107 vota – 37.02 %

Basir Çupa (APPD)

182 vota – 62.98 %

 

Bashkia Kolonjë

QV: 5/36

Arben Malo (ASE)

859 vota – 61.71 %

Viktor Duro (APPD)

499 vota – 35.85 %

Paqësor Cane (PSD)

34 vota – 2.44 %

 

Bashkia Kuçovë

QV: 4/69

Selfo Kapllani (ASE)

629 vota – 62.9 %

Myslim Haxhi (APPD)

359 vota – 35.9 %

Ramiz Oboni (FM)

12 vota – 1.2 %

 

Bashkia Maliq

QV: 3/82

Gëzim Topçiu (ASE)

548 vota – 51.89 %

Xhevdet Belishta (APPD)

508 vota – 48.11 %

 

Bashkia Mat

QV: 4/53

Adelina Farici (ASE)

662 vota – 47.87 %

Nezir Rizvani (APPD)

721 vota – 52.13 %

 

Bashkia Memaliaj

QV: 3/34

Durim Rroshi (ASE)

403 vota – 48.79 %

Sadik Xhelili (APPD)

133 vota – 16.1 %

Astrit Dervishi (I pavarur)

62 vota – 7.51 %

Arjan Zeqaj (PMDPSH)

105 vota – 12.71 %

Albert Malaj (PSD)

123 vota – 14.89 %

 

Bashkia Mirditë

QV: 7/63

Ndrec Dedaj (ASE)

634 vota – 48.21 %

Gjergj Prenga (APPD)

681 vota – 51.79 %

 

Bashkia Patos

QV: 2/48

Rajmonda Balilaj (ASE)

227 vota – 61.35 %

Luan Mustafaj (APPD)

143 vota – 38.65 %

 

Bashkia Peqin

QV: 7/52

Saimir Hasalla (ASE)

2034 vota – 85.43 %

Albert Kreci (APPD)

347 vota – 14.57 %

 

Bashkia Përmet

QV: 5/29

Gilberto Jaçe (ASE)

347 vota – 37.55 %

Niko Shupuli (APPD)

562 vota – 60.82 %

Shpëtim Bega (FM)

4 vota – 0.43 %

Gezim Ibrahimi (PSD)

11 vota – 1.19 %

 

Bashkia Pukë

QV: 4/25

Gjon Gjonaj (ASE)

541 vota – 61.34 %

Rrok Dodaj (APPD)

341 vota – 38.66 %

 

Bashkia Pustec

QV: 8/8

Edmond Themelko (ASE)

2075 vota – 80.96 %

Miallaq Apostollovski (APPD)

488 vota – 19.04 %

 

Bashkia Selenicë

QV: 6/47

Kasëm Cenaj (ASE)

865 vota – 52.91 %

Përparim Shametaj (APPD)

759 vota – 46.42 %

Alma Golemaj (I pavarur)

11 vota – 0.67 %

 

Bashkia Skrapar

QV: 8/34

Nesim Spahiu (ASE)

2012 vota – 83.45 %

Hajredin Bakiasi (APPD)

399 vota – 16.55 %

 

Bashkia Tepelenë

QV: 2/29

Tërmet Peçi (ASE)

396 vota – 67.58 %

Veip Çela (APPD)

98 vota – 16.72 %

Dritan Memushi (I pavarur)

92 vota – 15.7 %

 

Bashkia Tropojë

QV: 3/50

Rexhe Byberi (ASE)

561 vota – 50.13 %

Besnik Dushaj (APPD)

513 vota – 45.84 %

Agron Demushi (I pavarur)

45 vota – 4.02 %

 

Bashkia Ura Vajgurore

QV: 7/50

Juliana Memaj (ASE)

1155 vota – 52.29 %

Bujar Hoxhaj (APPD)

1054 vota – 47.71 %

 

Bashkia Vorë

QV: 8/42

Luan Sallaku (ASE)

1718 vota – 50.77 %

Fiqiri Ismaili (APPD)

1666 vota – 49.23 %

Gazeta-Shqip.com)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here