Kjo është nëna që ndërroi jetë si pasojë e shpërthimit në Velipojë

0

Shpërthimi i bombolës së gazit të ndodhur më 4 korrik në Velipojë vijon të marrë jetë. Kjo është Alketa Gjoka, 40 vjeçe nëna e dy vajzave që humbën jetën pak ditë më parë e cila dhe ajo vetë humbi jetën në spital.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi mëngjesin e 4 korrikut, ku si pasojë e shpërthimit pësuan djegie nëna, dy vajzat dhe djali i saj. Në 11 korrik ndërroi jetë Daniela Hoxha, ndërsa Klarisa Gjoka humbi jetën në 16 korrik.

Nga ky shpërthim i vetmi i mbijetuar deri tani është Enriko Gjoka, djali i familjes. Nëna dhe tre fëmijët kishin djegie në rreth 90 % të trupit./Gazeta SHQIP/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here