Kinë:arrestohen 5 persona sepse kanë dhunuar “vlerat fundamentale socialiste”

0

Një qift kinez është arrestuar në Kinë me akuzën se kanë publikuar një video në rrjetet sociale me përmbajtje seksi.Qifti,sipas televizionit Beijing ,kanë filmuar dhe publikuar në rrjete sociale një video me permbajtje seksuale në kabinë të provave të rrobave në një shitore.Qifti në fjalë është arrestuar të mërkurën.Si bashkëpunëtorë të kësaj ngjarje të pazakonëshme në Kinë,janë arrestuar edhe tre persona tjerë,duke quar në 5 numrin e të arrestuarve.

Administrata kineze e informatikës ka dal me qëndrim se këtë javë në rrjetet sociale ka qarkulluar një video e cila ka “dhunuar vlerat fundamentale socialiste” në rrjetet sociale më të përhapura të Kinës Sina dhe Tencent.-raporton MailOnline.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here