Kështu uron stër-mbesa e Skenderbeut festën

0

Pavarësisht se jeton në Australi, ajo nuk i harron asnjëherë rrënjët dhe të uroj shqiptarët për ditët më të rëndësishme, atë të 28 dhe 29 Nëntorit.

Sofie Kastrioti, pasardhësja e heroit tonë kombëtar, është sot në mesin e të famshmëve që urojnë për Ditën e Flamurit.

Stërmbesa e Skënderbeut ka zgjedhur që nëpërmjet publikimit të disa fotografive në “Instagram”  t’i urojë shqiptarëve 28 Nëntorin.

“Urime kjo pavarësi e një kombi”,  postin në “Instastory” ndërsa më tej publikoi foto ku pozon pranë flamurit shqiptar dhe para  monumentit të Skënderbeut.

Ajo po ashtu performoi në Melbourne “Vallen e Rugovës”, me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë së shtetit shqiptar.

Para dy vitesh ajo vizitoi Kosovën në kuadër të festivalit “Hardh Fest”, si e ftuar speciale.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here