Kërcënimi i Vuçiqit pas bisedimeve me Thaçin në Bruksel: Ministrat do të hyjnë edhe pa leje

0

Çështja e vizitës së Gjuriq dhe Selakoviq për të marrë pjesë në një tryezë në kuadër të dialogut të brendshëm është disktuar edhe në Bruksel.

Madje Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se zyrtarët serbë do të shkojnë në Kosovë, pavarësisht ndalesës.

“ Me ose pa leje ata do të shkojë në Veri të Mitrovicës “ hajt ta shohim se çfarë do të bëni rreth kësaj çështjeje” kishte thënë Vuçiq duke e  transmetuar atmosferën e bisedimeve te Mogherini me Thaçin në Bruksel të premten që shkoi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here