Këngëtari Shpat Kasapi i prekur nga vdekja e Donjeta Pajzititit, e kishte fanse

0

Këngëtari Shpat Kasapi ka thënë se është ndier keq nga vdekja e vajzës nga Strellci i Deçanit, Donjeta Pajaziti, në rrethana të pasqaruara. E ndjera ishte fanse e atij si këngëtar dhe se kishin edhe fotografi së bashku. “U pikëllova shumë kur dëgjova që Donjeta Pajaziti kishte vdekur dhe më nuk gjendet në mesin e familjarëve dhe miqvve të saj. Pata rastin të takoja nga afër pasi që ishte dhe njëra nga fanset e mia të mëdhaja, e cila më përcillite në mbrëmjet muzikore ku unë këndoja. U ndjeva me të vërtetë keq kur ndëgjova për atë që i kishte ndodhur. Unë i lutem Zotit që shpirti i saj të pushoj në paqe dhe Allahu i mëshirshëm ta shpërblejë në dyert e xhenetit. Allhahu ia lehtësoftë dhimbjen familjarëve të saj dhe ua shtoftë durimin e ia priftë të mbarën”, ka shkruar ndër të tjera këngëtari në profilin e tij në “Facebook”.

shpati1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here