Mediat serbe shkruajnë se tifozët serbë po kërcënohen nga ata shqiptarë

0

Mediet serbe po raportojnë se tifozin e përfaqësueses së tyre të futbollit kanë marrë një mesazh kërcënues nga tifozët e kombëtares shqiptare.

“In Serbia” shkruan se një nga krerët e grupimeve tifozerike në Shqipëri, ka kërcënuar hapur serbët për ndeshjen e kthimit që do të luhet në Shkodër.

“Serbë, mos ejani në Shqipëri! Do t’ju djegim dhe do të ktheheni shkrumb e hi”, citohet të ketë thënë Indrit Murati në një intervistë për mediet shqiptare.

“Federata e tyre e Futbollit na e ndaloi udhëtimit tonë në ndeshjen e Beogradit. Atje, futbollistët tanë u dhunuan. Ndaj u bëj thirrje nënave serbe që të mos i lejojnë djemtë e tyre të vijnë në Shqipëri, në të kundërt do të kthehen në hi”, përfundon Indriti.

© 2015, SHQIPËRIA E BAS

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here