Karaqi mposhtet edhe nga turku

0

Alvin Karaqi ka humbur mundësinë që të fitojë medalje në Lojërat Olimpike që po mbahen në Baku, pasi që është mposhtur nga turku Ugur Aktas në luftën për vendin e tretë.

Karaqi, i cili e nisi furishëm fushatën në Baku, duke fituar tri duele. Ai fillimisht mposhti turkun, Ugur Aktash (3:1), pastaj italianin Nello Maestri (3:0) dhe polakun, Kamil Warda (4:1), ndërsa u mund në gjysmëfinale nga Aykhan Mamajev (1-6) si dhe humbi në luftën për vendin e tretë kundër turkut Aktas.

Kujtojmë se Kosova në Baku po përfaqësohet më 18 sportistë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here