Kapet kontrabandisti që futi kafshë nga Serbia në Kosovë

0

Në fshatin Hodonoc të Kamenicës raportohet se njësiti për kontroll dhe mbikëqyrje të Kufirit kanë vërejtur një person të dyshuar i cili ishte duke transportuar 3 gjedhe (dema) nga territori i Serbisë për Kosovë.
Me të vërejtur policinë, i dyshuari ka ikur, ndërsa policia ka arrit që të lokalizoj kafshët dhe në konsultim me prokurorin është njoftuar një kompani e cila ka dalë në vendngjarje dhe ka konfiskuar kafshët në vlerë 5000€ njoftoj policia e Kosovës. Policia rastin e ka cilësuar si kontrabandim me mallra – kafshë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here