Kampioni i parë olimpik shqiptar: Peja e vogël më e fuqishme se Kosova dhe Shqipëria

0
Ish kampioni olimpik në mundje, Shaban Tërstena ka bërë një adresim të veçantë pas fitores së medaljes së artë olimpike nga Nora Gjakova.
Tërstena është shqiptari i parë në historinë e poipullit tonë i cili ka fituar medalje të artë olimpike. Ai në vitin 1984 ka fituar medaljen e artë në Los Angelos-SHBA.
Më poshtë mund ta lexoni postimin e tij:
“Vendi i vogël i Pejës është më i fuqishëm se Kosova dhe Shqipëria, ju të tjerët qëndroni me duar në xhepa sepse nuk fitohet medalje olimpike me valkarta e me fjalë shumë të kota. Bravo për trajnerin legjendar Toni Kuka bravo për vajzat tona, tre medalje të arta olimpike shqiptare.Sh.T”
May be an image of 10 people, people standing, indoor and text that says 'RTK1 LIVE Q9 TOKYO2020'

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here