Kadri Veseli: Deputetëve nuk po ua mban me shku në prokurori e po zbrazen në kuvend

0

Kryeparlamentarin e Kosovës Kadri Veselin e kanë bërë nervoz sot deputetët e Parlamentit të Republikës së Kosovës me debatet e tyre “të nxehta”. Ai duke tërhequr vërejtjen për keqpërodorim të foltores së legjislativit ka thënë se deputetët po i thonë në kuvend gjërat që do të duhej thënë në prokurori. Dhe e ka paraqitur edhe arsyen se përse sipas tij po ndodhë kjo. “Po keqpërdoret foltorja e kuvendit me akuza e kundërakuza që do të duhej thënë në prokurori por kjo po bëhet sepse dikujt nuk po ia mban të shkoj në prokurori pasi mund të mos jetë pastër edhe vet atje…”, është shprehur kryeparlamentari Veseli.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here