Ka vdekur luftëtari i lirisë Rexhë Ademaj nga Loxha

0

Ka vdekur sot luftëtari i lirisë Rexhë Ademaj nga fshati Loxhë. Merret vesh se Ademaj vuante nga sëmundja e kancerit. Bashkuftëtarët e tij e kanë përjetuar rëndë vdekjen e Ademajt. Ata e kujtojnë atë si luftëtar të shkëlyeshëm, njeri të ndershëm dhe familjar të mirë.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër, e hënë, më 18 janar, në ora 14:00 në varrezat e fshatit Loxhë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here