Ka vdekur legjenda e futbollit të ish Jugosllavisë, Dragosllav Shekullarac

0

Sot në moshën 82 vjeçare ka vdekur në Beograd, legjenda e futbollit të ish Jugosllavisë Dragosllav Shekularac.
Ai ishte ndër driblerët më të mirë në historinë e futbollit të ish Jugosllavisë.

Shekuallarac ishte anëtar standard i ekipit të futbollit të Jugosllavisë, për të cilin luajti 41 ndeshje.

Me ekipin e Cërvena Zvezdës ai fitoi shtatë tituj të kampionatit dhe pesë kupa kombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here