Ka vdekur ish i burgosuri politik dhe veterani i UÇK-së Hysen Gega

0

Ka vdekur Hysen Gega, ish i burgosur poilitik dhe veteran i UÇK-së.

I ndjeri Gega ka qenë i sëmurë nga kanceri tash e një kohë.

Ai ishte nga fshati Sallagrazhdë e Suharekës.

Për vdekjen e tij janë bërë dedikime të shumta nga ish të burgosurit politik dhe veteran të UÇK-së.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here