Ka gjasa që Bernard Berishën ta marrë Besnik Hasi në Anderleht

0

Mediat italiane zbulojnë dy klubet belge që janë në kërkim të Bernard Berishës.

Sipas ‘Tuttomercatoweb.com’, Anderlechti dhe Genti janë dy skuadrat që e duan sulmuesin kosovar të Skënderbeut të Korçës, shkruan “GazetaOlle.com”.
Trajner i Anderlechtit është Besnik Hasi, i cili nëse transferon Berishën, do të ishte ardhja e parë shqiptare në klubin mbretëror belg, që prej se ai mori drejtimin e kësaj skuadre.
Berisha me ngulm po kërkohet edhe nga Verona e Series A.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here