Jep dorëheqje shefi i AKI-së, Bashkim Smakaj

0

Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Bashkim Smakaj, ka dorëzuar dorëheqjen pranë Kryeministrisë dhe Presidencës.
Këtë hap ai e ka bërë me kërkesën e kryeministrit Isa Mustafa kurse mbrëmë në takimin mes presidentes Jahjaga, kryeministrit Mustafa dhe Smakajt, ky i fundit ka deponuar dorëheqjen.

Ky vendim i Mustafës për të larguar Smakajn nga posti i shefit të AKI-së vjen pasi që i pari i Qeverisë së Kosovës do të fillojë spastrimin e agjensionit shtetëror të inteligjencës nga elemente të dyshimta. /botapress/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here