Jahjaga u takua me presidenten kroate

0

“Takim i shkëlqyeshëm dhe miqësor me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitarovic në margjinat e takimit vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork”, ka deklaruar presidentja Atifete Jahjaga pas një takimi që ka patur me presidenten kroate. “Diskutuam për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, procesin e integrimit evropian, bashkëpunimin rajonal dhe intensifikimin e bashkërendimit ndërmjet institucioneve të dyja vendeve.” ka bërë me dije Jahjaga rreth takimit të dy presidenteve të vetme të rajonit.

fetja vlora

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here